-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
-
10 kendte ærkeengle – søg hjælp til kærlighed, angst, sorg og helbredelse
-
Bemærker du et dyr igen og igen, er det måske et tegn: ”De vil fortælle dig noget”
-
Her er de syv indre energier, der former vores valg – hvilken er du?
Tv-vært forelsket: Fandt kæresten på nettet
Det er et noget atypisk sted på nettet, den smukke tv-vært har opstøvet sin kæreste.
Det sociale netværk LinkedIn er skræddersyet til job og erhverv, men Amor har tilsyneladende også en profil derinde.
I hvert fald har han fået ram på tv-vært Michèle Bellaiche, som kom i kontakt med sin nye kæreste, Mads, på netop LinkedIn.
– Han spurgte mig ret hurtigt, om vi ikke skulle drikke en kop kaffe. Jeg sagde først nej, for jeg var slet ikke på udkig efter en kæreste. Jeg var et godt sted, hvor jeg havde min frihed, og jeg forbandt forhold med alt andet end frihed, siger den 46-årige TV 2-vært til Hendes Verden.
LÆS OGSÅ: CHOK: ‘Årgang 0’-stjerne er blevet single
Artiklen fortsætter efter videoen, hvor 'Ex on the Beach'-Claes tager med kæresten Cecilie på hendes strip-job
LÆS OGSÅ: HOT NEWS: Fie Laursen er sammen med en paradiso
– Men han var jo en flot fyr, og mine veninder sagde, at en kop kaffe med en mand som ham, siger man ikke nej til. Nu har jeg lært, at man godt kan være fri i et forhold, siger Michèle Bellaiche.
Hendes nye kæreste er ingeniør og nyuddannet psykoterapeut, og den smukke mor til to nyder godt af at have fundet én, hun beskriver som en intelligent mand, der hviler i sig selv.
– Vi udvikler hinanden i stedet for at afvikle hinanden, som man ser i mange parforhold. Med ham skal jeg bare være mig, og jeg skal ikke forsøge at redde ham, siger Bellaiche.
LÆS OGSÅ: SE BILLEDET: ‘Gift ved første blik’-stjerne er blevet mor
LÆS OGSÅ: ‘Bagedyst’-vinder: Jeg føler mig fanget