-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Ung mor er gået fra kæresten: Kærligheden er ikke væk, men ...
'De unge mødre'-deltageren afslører en trist nyhed i aftenens afsnit.
Det er en trist Mieke, som 'De unge mødre'-seerne i aften får lov til at se i reportageserien. I afsnittet fortæller den unge mor nemlig, at hun har valgt at forlade kæresten Tikiri efter fem års forhold.
Tikiri, der kommer fra Sri Lanka, men har boet i London, i de fem år, som han og Mieke havde været kærester inden bruddet. De to har sammen datteren Phoenix, og længe kæmpede de for, at han kunne komme til Danmark permanent. Men efter fem år blev langdistanceforholdet for meget for den unge mor.
LÆS OGSÅ: Ny ung mor gik fra kæresten, da hun blev gravid
LÆS OGSÅ: AFSLØRING: Nu er sagen mod Nadia Shila endegyldigt afgjort: Her er dommen
- Jeg følte mig virkelig tilsidesat, når Tikiri ikke havde tid til mig eller ringede til mig. Jeg havde jo lyst til at snakke med ham hver evig enste dag, så det var rigtig svært for mig, men det bekræftede mig også i, at så længe han ikke har tid, så kan vi ikke være sammen, fortæller Mieke blandt andet i afsnittet.
Flere gange slår hun fast, at kærligheden ikke er væk, og at hun heller ikke kan se sig selv med andre end Tikiri i fremtiden. Selv hvis de ikke kan finde ud af det som kærester, så er det stadig ham, hun vil have børn med, hvis Phoenix på et tidspunkt skal have lillebrødre eller -søstre.
Efter afsnittet kan du på Realityportalen.dk læse, hvordan det i dag går mellem Mieke og Tikiri.
LÆS OGSÅ: Prostituerede, bander og voldtægtsmænd: Så farligt bor Nadia Shila i USA
LÆS OGSÅ: Nu taler hun ud: Her er Martinnas store hemmelighed
Herunder kan du høre den unge mor fortælle om bruddet, inden du kan se hele afsnittet klokken 20:00 på Kanal 4 eller allerede nu på Dplay.
SE BILLEDET: ‘De unge mødre’-Simone har igen fundet kærligheden: Han er bare så dejlig!
LÆS OGSÅ: Eksen var utro og levede dobbeltliv: ‘Paradise’-babe tror stadig på kærligheden