-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Ung mor om ny familiesituation: Jeg vil gøre alt
Simone vil gøre alt for, at datteren ikke bliver alt for mærket af bruddet.
Det var en ærlig Simone Pedersen, der sidste år afslørede over for Realityportalen, at forholdet mellem hende og kæresten, Sebastian, var gået i stykker. Efter næsten tre år som kærester var den unge mors følelser væk, og efter et par måneder med mange overvejelser tog hun skridtet og stoppede forholdet.
Siden er det gået op og ned i forholdet mellem ekskæresterne, men Simone er fast besluttet på, at deres fælles datter, Emliy, ikke skal huske sin barndom som værende præget af at have to forældre, som er sure på hinanden.
LÆS OGSÅ: Simone forklarer: Derfor smed jeg p-pillerne og gik fra kæresten
SE BILLEDET: ‘De unge mødre’-Simone har igen fundet kærligheden
I aftenens afsnit af 'De unge mødre' laver Simone og Sebastian derfor mad sammen med datteren, for Simone vil ikke have, at datteren får det, som hun selv havde.
- Han er jo stadig min ekskæreste, så selvfølgelig kunne jeg nok have fundet på noget federe at lave. Men jeg vil gøre alt for min datter, og jeg vil gøre alt for, at det her kan fungere, siger den unge mor og fortsætter:
- Hvis mine forældre havde kunnet lave ting sammen, så havde det måske gjort, at jeg ikke var så usikker på, om det var min skyld. Det havde gjort mig mere tryg. Selvfølgelig gør det et barn mere glad, hvis forældrene kan sammen. Det er da logik.
LÆS OGSÅ: Ordblind ung mor afslører: Emliys navn var en fejl
LÆS OGSÅ: Princess Natascha åbner op: Sådan var min seksuelle debut
Det kan du se herunder, inden du kan se hele afsnittet klokken 20:00 på Kanal 4 eller allerede nu på Dplay:
LÆS OGSÅ: Efter indlæggelse og alvorlig sygdom: Sådan går det med ‘De unge mødre’-søn
LÆS OGSÅ: Tilbage på skærmen: Glennie klar til ‘De unge mødre’-comeback