-
Rasmus' hårde tid på "Forræder"-slottet: Blev en anden
-
"Forræder"-Rasmus afslører: Ét mord var værre end alle de andre
-
Ikke set på tv: Rasmus afslører detaljer om konklavet
-
”De forstod slet ikke, at jeg ikke ville arbejde 60 dage uden løn”
-
“Forræder”-Stefan afslører: Har fået en udenlandsk flirt
-
Vidste du det? Her er Line Kirstens kendte mand
-
Dét fortyder Havshen i "Forræder"
-
Efter "Forræder"-exit: Havshens verden faldt sammen
-
Marie Watson fik en skummel besked: Sådan blev hun tilbudt “Forræder”
-
Her er Signe Kraghs private kærlighed
-
Så meget får deltagerne i løn for at være med i "Forræder"
-
Emil Lange skal giftes
Efter fem år som venner: TV 2-deltager afslører sød kæreste
I TV 2-programmet 'Først til verdens ende' følger man de tætte brødre Tue og Asger, men man hører intet om Tues kærlighed hjemme i Danmark
Tue Ammundsen på 20 år er lige nu aktuel i TV 2-programmet 'Først til verdens ende' med sin blot halvandet år ældre storebror, Asger.
Læs også: Nynne Larsen afslører nyt om retssagen mod Robert Hansen
De to brødre er utrolig tætte, men hvad man ikke hører i programmet er, at der er en hjemme i Danmark, som Tue også er meget tæt med - nemlig kæresten Lea.
- Det var ret mærkeligt at tage af sted, fortæller Tue til HER&NU.
Ifølge Tue har de været kærester lidt under et år.
- Vi har kendt hinanden siden 9. klasse og blev så kærester i gymnasietiden. Vi var ret gode venner inden da, tilføjer Tue.
Læs også: Før- og efterbillede: Lasse Rimmer i vildt vægttab
Kæresten Lea og storebror Asger kommer hver dag ned og besøger Tue på arbejdspladsen Rallys i Sydhavnen, hvor Tue arbejder som manager. Få hundrede meter fra Rallys bor Tue bor sammen med sin mor i haveforeningen, hvor begge drenge er vokset op.
- Jeg har ikke travlt med at flytte ud lige nu. Jeg hygger mig super godt med min mor derhjemme, og tit er min mor i vores sommerhus, så jeg føler ofte, at jeg bor alene, fortæller Tue.
Læs også: Kendispar er blevet forældre igen: Afslører navnet
Se Tue og kæresten, Lea, herunder:
