-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Godkendt af familien: Rachel viser kæresten frem
Nu viser Rachel sin norske kæreste, som hun har været sammen med i syv måneder.
Det var en lykkelig Rachel Ellebye, der i sidste uge afslørede, at hun havde fået en kæreste. 'Årgang 0'-stjernen er faldet pladask for norske Eirik Øyås, som hun har været kærester med i lidt mere end et halvt år, og onsdag aften var det endelig tid til at vise ham frem til resten af verden.
Parret var sammen med Rachels familie med til TV 2-årskavalkaden 'De største øjeblikke', hvor de stod frem på den røde løber.
LÆS OGSÅ: ‘Årgang 0’-stjerne er flyttet sammen med kæresten
LÆS OGSÅ: Nu er det endegyldigt slut med ‘Årgang 0’
Artiklen fortsætter under videoen, hvor du kan høre Amalie, der har lidt svært ved forskellen på SAS og SARS
LÆS OGSÅ: ÅH NEJ: Knas i forholdet hos dansk realitypar
LÆS OGSÅ: ‘Årgang 0’-stjerne vil gerne være ung mor
- Vi er virkelig glade. Vi har været sammen i omkring syv måneder. Vi mødtes tilfældigt. Vi var begge ved Gothersgade, og tilfældigvis faldt vi i snak, og der var bare skidegod kemi fra starten af, så jeg har besøgt ham to gange. Han er oftere her, fortæller Rachel til Realityportalen og HER&NU.
Rachel har været på skærmen hvert år i 18 år, mens hun også ofte er i forskellige medier, og derfor ved de fleste danskere efterhånden, hvem hun er. Det samme gjorde sig dog ikke gældende med Eirik.
- Jeg vidste ikke, hun var med i programmet før dagen efter, siger Eirik, mens Rachel fortæller, at hun blev genkendt på gaden, mens de gik sammen.
LÆS OGSÅ: GALLERI: Kan du huske ‘Årgang 0′-børnene som små?
LÆS OGSÅ: Sådan går det med ‘Årgang 0’-Emma
Godkendt af familien
Det er ikke kun Rachel, der er glad for Eirik. Også nordmandens nye svigerfamilie har taget godt imod ham.
- Jeg har det godt med, at hun har fundet så sød en kæreste. Han er sympatisk og nordmand, hvilket er godt. Jeg er jo selv halvt norsk. Jeg kan absolut sige god for ham, fortalte Rachels far, Lars.
Eirik skal holde jul hos Rachel og familien i Sønderjylland, mens 'Årgang 0'-stjernen efterfølgende tager med kæresten til Norge for at fejre nytår.
LÆS OGSÅ: Det vidste du ikke om ‘Årgang 0’
LÆS OGSÅ: Geggo i intim byttehandel med ‘Robinson’-stjerne: Tissede i bukserne af grin