-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Gustav Salinas forlader Danmark: Jeg gider ikke juleræset
Julen skal fejres under varmere himmelstrøg for Gustav Salinas.
Julen er hjerternes fest, men for mange kan julen også være en hektisk og travl tid.
LÆS OGSÅ: Caroline og Reece køber hus i Australien
Tv-personligheden Gustav Salinas trækker stikket fra, hvad han selv kalder "juleræset" og rejser til sydens sol i juleperioden.
- Venner, i år har jeg valgt, at jeg ikke gider alt det juleræs, så nu tager jeg til Spanien og holder jul i sol og varme. Vi lever kun én gang, så husk at nyde tiden, du har, skriver han i et opslag på Instagram.
Til Realityportalen sætter han lidt flere ord på, hvad han mener med "juleræset".
- Jeg tror, jeg er lidt træt af juleræset, hvor man skal bruge mega meget energi på at købe gaver. Det bliver lidt en byttehandel, og i år gider jeg ikke at bytte gaver. I år vil jeg bare gerne kunne slappe af i julen og lade batterierne op, siger Gustav og tilføjer:
LÆS OGSÅ: 'Bachelorette'-stjerne klar til den nye sæson
- Nogle vil måske tænke, at det er egoistisk, men jeg elsker min familie over alt på jorden, og jeg giver dem også en masse gaver. Men jeg synes, det er lidt mærkeligt, at vi én gang om året skal ind i juleræset og bytte gaver hele tiden, afslutter han.
LÆS OGSÅ: Maria og Daniel afslører stor nyhed: En kæmpe drøm
Julen vil dog ikke kun bestå af afslapning for fitnessguruen, der planlægger, at han skal bruge noget af tiden på at arbejde og få styr på det nye år.
Det nye år byder blandt andet på en fitnesskonkurrence for Gustav Salinas, hvor han går efter guldet.
Du kan se opslaget herunder: