-
Laurids og Sofie afslører deres fremtidsplaner
-
Sofie takker nej til reklamejobs efter "Bachelerette"
-
Anton fra “Bachelorette” jubler: Nu er vi kærester!
-
To timer efter hjemkomst: Laurids tvunget til at rejse ud af landet
-
Det tænkte Sofie under kysset med Oliver
-
Winnie Topp efter operation: Giver status på helbredet
-
Hvor sødt! Sådan har Laurids og Sofie foreviget minderne fra "Bachelorette"
-
Petra forklarer: Derfor bliver "Bachelor" fravalgt til fordel for "Bachelorette"
-
Carl-Emil havde særlig kvinde med på rød løber
-
Simon om kærligheden efter "Bachelorette": Jeg har lidt kørende
-
Se alle billederne: Så vild var "Bachelorette"-finalen
-
Adam afviser Reddit-rygter
-
Mie og Adam gik fra hinanden efter seks måneder: Derfor taler de ikke sammen i dag
-
Adam blev væk fra finalefesten: Nu forklarer han årsagen
-
Gravide Mille Funk stråler på rød løber: Starter mødregruppe med Jenna
-
Sofie Martinusen afslører sød historie bag nyt look
-
Lauritz fandt kærligheden i flyet på vej hjem fra "Bachelorette"
-
Adam udeblev fra "Bachelorette"-finale: Nu reagerer Mie
-
Mie og Adam blev kærester efter "Bachelorette": Sådan går det i dag
-
Adam ked af det efter brud: "Jeg blev chokeret"
HOT NEWS: Ung mor har fundet kærligheden
En tidligere 'De unge mødre'-deltager svæver på en vaskeægte lyserød sky for tiden, for hun har fået en kæreste.
Tilbage i starten af maj fortalte Maria Sebens, kendt fra 'De unge mødre', at hun fortsat var single, og at hun elskede den frihed, der er forbundet med singlelivet. Derudover fortalte hun, at hun ikke troede, at hun duede til dét med kærlighed.
LÆS OGSÅ: Svindler Nadia Shila igen?
Nu er der dog nyt under solen, for Maria har mødt en fyr, der i den grad har fejet benene væk under hende, og parret er blevet kærester. På trods af, at Maria ønsker at holde kæresten anonym, vil hun gerne fortælle om ham.
- Vi har mødt hinanden på nettet. Vi mødtes og havde fra første møde en fantastisk kemi. Han har fået mig til at håbe og tro igen, og han har fået mig til at tænke, at man godt kan være en familie, fortæller Maria til Realityportalen.dk.
LÆS OGSÅ: Maria Sebens mindes afdød søn med tatovering
Maria: Han fik mig til at tro på kærligheden igen
Maria, som har et anstrengt forhold til sin ekskæreste, som hun har sønnen Jean med, har tidligere været nervøs for igen at gå ind i et nyt forhold og udvikle følelser. Det fik den nye mand i hendes liv heldigvis ændret på.
- Jeg tør håbe og tro på at finde kærligheden igen. Det har været et svært følelsesmæssigt spring for mig, da jeg i startet blev forskrækket og bange for ordet kærester, og jeg blev ked af det ved tanken. Nu er det mig, der gerne vil i et forhold med ham, og han tænkte atter på mig. Det betyder meget, at vi kan imødekomme hinandens følelser og behov, fortæller hun og fortsætter:
LÆS OGSÅ: Maria Sebens efter sit livs største sorg: Sådan går det i dag
- Jeg har været hundrede procent åben omkring min tidligere deltagelse i 'De unge mødre', borderline, Jace, Jean, fortid og hvordan jeg er som person. Jeg er glad for, at han blev. Jeg er meget sikker på, at han er en ener, og jeg vil på ingen måde slippe ham igen. Vi har ro på og ikke travlt, så jeg er er sikker på, at vi formår at bygge noget stærkt sammen.
Artiklen fortsætter under videoen, hvor du kan høre Maria fortælle, hvordan hun håndterede sorgen lige efter tabet af sønnen Jace.
LÆS OGSÅ: WOW: Så meget tjener Kim og Kanyes barnepiger
Har mødt familien og Jean
Maria fortæller, at hendes nye kæreste allerede har mødt stort set hele familien på hendes mor side, og at de er vilde med ham. De er dog ikke de eneste, der er blevet introduceret for kæresten.
- Jean har selvfølgelig også mødt ham, men kun som mors ven, og de to har det også super godt sammen. De fjoller, og hvad drenge nu kan finde på, siger Maria.
LÆS OGSÅ: SE BILLEDERNE: Stephania er blevet gift
Parret har endnu ikke planlagt at flytte sammen, men Maria udelukker ikke, at det sker på sigt.
- Vores fremtid ser meget positiv ud. Jeg kan godt se os bo sammen, men på nuværende tidspunkt tager vi én ting ad gangen. Nu skal vi lige flytte ud i den nye lejlighed og få vores nye liv op at stå, og jeg er taknemmelig for, at han er ved min side og støtter op omkring det hele, siger Maria.
LÆS OGSÅ: AFSLØRING: Her er Linses VILDE fremtidsplaner i Spanien