-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Marys svære tid: Finder ro på ridebanen
På sin fridag tog kronprinsesse Mary på Christiansborg Ridebane
I efteråret fik kronprinsesse Mary sin debut som dressurrytter og nåede i løbet af sæsonen at få et par flotte resultater.
Selvom det er et åbent spørgsmål, hvornår der igen kan arrangeres stævner, træner den 48-kronprinsesse på livet løs med vallakken Edelman. Heldigvis for kronprinsessen er det stadig muligt, selv i en tid stærkt præget af sociale restriktioner, som påvirker langt de fleste danskeres liv.
LÆS OGSÅ: Svend og Maryna giver status på forholdet: Sådan går det i dag
I sommer kunne Mary og hendes hest boltre sig på den nyanlagte ridebane foran Kancellihuset på Fredensborg Slot. Nu hvor kronprinsfamilien er tilbage i København, bruger hun Christiansborg Ridebane, og det er tydeligt at se, at kronprinsessen finder en helt særlig ro, når hun kyndigt dirigerer hesten rundt på banen.
Da Mary i lørdags tilbragte et par timer på banen sammen med Edelman, kom også døtrene, prinsesse Isabella og prinsesse Josephine, forbi sammen med kronprins Frederik. Isabella har også sin hest, Lancet, stående i De Kongelige Stalde, ligesom Josephines pony er opstaldet der.