-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Ny hverdag på Falster: Mads har skaffet job til kæresten
Der er amoriner i luften på Falster, hvor Mads Rommelhoff og kæresten Olivia Boll nyder hverdagen sammen.
Der er travlt i det lille hjem på Falster, da 'Bachelorette'-stjernen Mads Rommelhoff og kæresten Olivia Boll for nylig er flyttet sammen.
LÆS OGSÅ: SE VIDEOEN: Anna Lin har fået en kæreste
Parret er nemlig i fuld gang med at indrette hjemmet, så Olivia, der er flyttet fra Herning, kan føle sig hjemme.
LÆS OGSÅ: Efter massiv kritik: TopGunn tager drastisk beslutning
- Vi har det bare godt, og vi gør meget ud af, at vi skal gøre vores nye hjem hyggeligt, og jeg er også villig til at gå ret langt for at få Olivia til at føle sig hjemme, når hun er flyttet så langt, siger Mads til HER&NU og tilføjer:
- Det gør mig glad, at Olivia også gerne vil sætte sit præg på det, fortæller han og understreger, at de sagtens kan blive enige om boligindretningen.
Skaffet job til kæresten
Parret har stille og roligt også fået en hverdag op at køre, hvor Olivia har mødt flere af Mads tætte venner.
LÆS OGSÅ: Efter 'Gift ved første blik': Uventet relation mellem Pernille og Rasmus
Olivia er også allerede begyndt at arbejde på Falster, og Mads Rommelhoff, der har et godt netværk i byen, har været med til at sætte det i værk.
LÆS OGSÅ: Far holdt sit løfte til Albert: Gav den gas på scenen
- Olivia er også startet i job hernede på Falster, hvor hun skal arbejde hos en kosmetolog. Det er bare sådan noget, man kan på Falster - der kan man skaffe jobs ret hurtigt, hvis man har et godt netværk, og jeg kender jo mange i byen, siger han og tilføjer:
LÆS OGSÅ: Jan Linnebjerg så sit livsværk i flammer: Nu reagerer han
- Det er ét af de steder, hvor jeg har fået ansigtsbehandlinger, hvor jeg fik sat Olivia op til, at hun skulle arbejde der, afslutter han.