-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Princess Natascha: Jeg vil være med i 'Forsidefruer'
Den unge mor ved godt, hvilke realityprogrammer hun kunne tænke sig at deltage i, nu hun er færdig med 'De unge mødre'.
Det kom som et chok, da Princess Natascha Ellen Linea Kaup meldte sig ud af 'De unge mødre' forud for den 28. sæson. Dengang var produktionen dog fortrøstningsfulde omkring, at den populære unge mor ville vende tilbage til programmet. Men det har Princess Natascha ingen planer om, har hun fortalt til Realityportalen.
LÆS OGSÅ: Ny ung mor: Jeg var kun 14 år
Til gengæld er der flere andre programmer, hun gerne vil deltage i.
- '4-stjerners middag' og 'Til middag hos', dem vil jeg gerne være med i. Det ser bare hyggeligt ud, det kunne jeg godt se mig selv i, forklarer Princess til Realityportalen.
LÆS OGSÅ: Anders og Torbens familietragedie: Vores søskende døde
Vil gerne være 'Forsidefrue'
Men der er også endnu et særligt program, som Princess kunne drømme om at deltage i.
- Jeg kunne også godt tænkte mig at være med i 'Forsidefruer'. Det skal ligesom handle om et eller andet spændende, det skal ikke bare handle om at drikke sig fuld. Det skal være lidt mere voksent. Selvom 'Forsidefruer' ikke er særlig voksent altid, griner Princess.
LÆS OGSÅ: Efter stor sorg: Ung mor gravid igen
Dog forventer hun ikke, at TV3 skulle gribe knoglen for at høre, om hun ville være med i programmet.
- Jeg kommer aldrig nogensinde med i det, det ved jeg godt, men det ville noget tv i den stil, der ville give mening for mig at deltage i - noget lidt mere ordentligt tv, forklarer Princess.
LÆS OGSÅ: ‘Love Island’-Kasper: Derfor gik jeg fra Josefine
Gider ikke "drikke sig fuld og knalde alle mulige mærkelige mennesker"
Dog er der også grænser for, hvilke veje Princess kunne finde på at tage sin videre tv-karriere efter 'De unge mødre'.
- Jeg ville aldrig deltage i sådan noget som 'Robinson', Ex on the Beach' og 'Paradise Hotel' og alt det der. Der deltager jeg ALDRIG. Jeg er blevet mor. Det havde måske været noget, hvis jeg ikke havde været mor, forklarer Princess.
LÆS OGSÅ: Ung mor indrømmer: Jeg skulle aldrig nogensinde have børn
For selv om den unge mor er meget åben for muligheden om at deltage i mere tv, så er det bestemt ikke hvad som helst, hun vil stille op til.
- Jeg synes ikke, det er så meget lige nu, som jeg kunne tænke mig at være med i. Jeg synes meget, det handler om at drikke sig fuld og knalde med alle mulige mærkelige mennesker. Det er jeg blevet for gammel til. Det var måske sjovt, dengang man var 18, men så er det ligesom heller ikke sjovere, forklarer Princess.
- Jeg vil gerne lave tv, men det skal være noget ordentligt tv, understreger hun.
LÆS OGSÅ: ‘Ex on the Beach’-fyr afslører fortid med Sofie Linde