-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Rosas Svigersøn i Tour de France: Vi hepper på Jonas
'Bagedyst'-stjernen er stolt af sin svigersøn, Jonas, der er med i Tour de France.
Når Jonas Vingegaard kæmper sig gennem Tour de France, har han sin svigermor, Rosa Kildahl, med på sidelinjen. Den 24-årige cykelrytter er kæreste med Rosas datter, Trine, og hele familien er netop rejst til Frankrig for at heppe på ham hele vejen til Paris.
- Jeg sidder i lufthavnen og er på vej til Pyrenæerne, sagde Rosa forventningsfuldt i mandags til HER&NU. Hun er meget stolt af Jonas, der sammen med Trine har datteren, Frida, på to år.
- Han er en jordbunden ung fyr, som har nogle klare mål, og som er meget disciplineret med sit arbejde og sin træning – med de ting, han gør. Han er meget taknemmelig – for eksempel når vi kommer med mad eller inviterer dem over. Han elsker familien og hygge. Han er sådan set bare en ganske almindelig, dejlig ung fyr, som gør min datter glad. Så kan man jo ikke få det bedre, siger Rosa til B.T.
LÆS OGSÅ: Bendtner overvejer at droppe ud: Kan ikke finde ud af det