-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
SE BILLEDERNE: Mikkel Kessler og Lea Hvidt er blevet gift i Italien
I torsdags blev der holdt bryllup i Firenze, hvor Mikkel Kessler og Lea Hvidt gav hinanden deres ja.
Tilbage i august faldt mesterbokseren Mikkel Kessler på knæ for sin kæreste, Lea Hvidt, gennem 11 år. Siden da har der været gang i forberedelserne til drømmebrylluppet, og i efteråret afslørede Lea, at de havde besluttet sig for at blive gift i udlandet.
LÆS OGSÅ: Lea efter Mikkel Kesslers boksefarvel: Jeg er lettet
I torsdags, den 21. juni, på årets længste dag blev bryllup afholdt i Firenze i Italien, hvor parrets familie og venner var mødt op for at fejre den festlige begivenhed.
- I dag er den store dag. Jeg glæder mig til at se dig, Mikkel Kessler, skrev Lea torsdag morgen på Instagram sammen med et billede af hende selv placeret i et vindue med en kirke i baggrunden iført en top med teksten 'Bride'. Dagene efter har Lea postet flere billeder fra bryllupsforberedelserne:
LÆS OGSÅ: Kesslers kæreste: Derfor ventede Mikkel ti år med at fri
- Jeg havde den absolut bedste start på min bryllupsdag. Tak til mine "besties" for al jeres kærlighed og overraskelser! PS. jeg er hel med på, at jeg absolut ikke har sans for dans.. Så det her bliver kun mellem mig og jer, skrev Lea, og ligeledes takkede hun i et andet opslag for de fantastiske dage:
SE BILLEDERNE: ‘Bagedyst’-vinder er blevet gift
- Det har været nogle vilde dage, og jeg glæder mig til at dele lidt med jer. Helt ærligt, det gør jeg, for det hele har været så smukt og magisk! Jeg bliver BOMBET med beskeder, men vi venter på billeder, så lidt tålmodighed endnu. TAK til jer alle, som har ønsket os tillykke.
LÆS OGSÅ: Mikkel Kessler har accepteret ‘Familien fra Bryggen’
I dag er der dog kommet billeder op af Hr. og Fru Hvidt Kessler til deres bryllupsdag. Se de fine billeder herunder:
LÆS OGSÅ: HOT NEWS: 54-årig reality-stjerne er blevet mor for femte gang
LÆS OGSÅ: Princess Nataschas forfærdelige oplevelse: Derfor er jeg panisk angst for plæneklippere