-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
SE BILLEDET: 'Vild med dans'-værtinde viser kæresten frem
Hun har ikke haft ham med på den røde løber før og har tidligere fortalt, at den slags ikke var noget for ham. Nu viser en strålende Christiane Schaumburg-Müller dog sin kæreste frem.
Endelig viser Christiane Schaumburg-Müller sin nye kæreste frem. Efter den smukke 'Vild med dans'-værtinde offentliggjorde, at hun havde kastet sin kærlighed over en ny mand, har nysgerrige medier og følgere ventet længe på, at de to ville møde op til et arrangement sammen. Og i fredags kom så dagen, de alle havde ventet på.
Her mødte Christiane nemlig op til Billed Bladets 'Guldprisen', og i den anledning havde hun taget kæresten, Daniel Åxman, under armen. Christiane var iført en pink drøm af en kjole fra Carina Grønning og havde matchet den med en pink Chanel-taske, makeup i rosa og pink nuancer og - selvfølgelig - sin nye mand.
LÆS OGSÅ: 'Vild med dans'-stjerne i ny skønhedsbehandling: Det kunne koste mig synet
Hun var nomineret til prisen 'Årets vært', men måtte se sig slået af 'X Factor'-værtinden Sofie Linde. Det afholdt dog ikke Christiane i at stråle om kap med alle priserne.
Se billedet af parret herunder: