-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
-
10 kendte ærkeengle – søg hjælp til kærlighed, angst, sorg og helbredelse
-
Bemærker du et dyr igen og igen, er det måske et tegn: ”De vil fortælle dig noget”
-
Her er de syv indre energier, der former vores valg – hvilken er du?
Spottede du ham? Realitystjerne med i 'Gift ved første blik'
En tidligere festkonge fra TV indtog DR i bedste sendetid.
Den trænede reality-seer med hang til DRs 'Gift ved første blik' spottede det måske, men for de fleste var han nok et hurtigt ansigt, der fløj forbi i gårsdagens sæsonpremiere.
LÆS OGSÅ: Hemmelig aftale i 'Gift ved første blik'
Artiklen fortsætter under videoen.
Da Sara Eckhardt forud for sit tv-bryllup skulle ind og prøve brudekjoler, havde hun tre af sine nærmeste med sig for at udvælge den helt rigtige kjole, som så endte med at blive til to kjoler.
En af dem, hun havde valgt at tage med sig, er ikke et helt ukendt ansigt, omend man skal lidt langt tilbage for at huske hans sidste tv-optræden. Det var nemlig ingen ringere end Elias Aagaard fra 'Kongerne af Marielyst', som i programmet gik under navnet Prada.
LÆS OGSÅ: 'Paradise'-babe ramt af blodprop
ÅRet efter sin deltagelse i 'Kongerne af Marielyst' deltog Elias i 'X Factor', hvor han dog takkede nej til at gå videre, selvom han fik tilbuddet. Siden har man ikke set ham på skærmen - indtil i går.
LÆS OGSÅ: Nu er det bekræftet: Pitzner-søstrene med i ny sæson
Se om du kan kende ham i billedgalleriet fra programmet herunder. Galleriet slutter med et billede af ham fra 'Kongerne', da det rullede over skærmen for 12 år siden.