-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Umut viser kæresten frem
Umut kunne i november afsløre, at han havde fundet kærligheden, og nu viser han sin store kærlighed frem.
I april 2020 blev Umut Sakarya single efter lidt over 2,5 års parforhold med Clara Cornelia, men nu er lykken vendt for Umut, der på sin Instagram viser sin nye kærlighed frem.
- Okay, ikke alt har været skidt i år. Jeg har fået en kæreste, som jeg er død forelsket i. Jeg blev forelsket i hende på et tidspunkt i mit liv, hvor jeg troede, at jeg aldrig ville blive forelsket igen, og der tog jeg fejl, skriver Umut til et billede af kæresten Johanne.
LÆS OGSÅ: CHOK! Bendtner smider Philine ud
Johanne studerer Uddannelsesvidenskab på Aarhus Universitet.
Til BT fortæller Umut, at han har mødt sin nye kærlighed gennem fælles venner, og at det var kærlighed ved første blik.
LÆS OGSÅ: Umuts mad i 'Over Atlanten' har givet deltagerne sul på kroppen
- Hun er så klog og smuk, og det er ret seriøst. I hvert fald for mig, fortæller Umut til BT i midten af november, inden han rejser over Atlanten for at optage sæson 3 af 'Over Atlanten', og inden han offentliggør, hvem hans nye kæreste er.
Se Umuts nye kæreste herunder:
LÆS OGSÅ: Blachman om de nye: De griner af mig
Vis dette opslag på Instagram