-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
WHAT: Ny musik i "Vild med dans"
I aften byder TV 2 op til endnu et brag af en dansefest. Men denne gang er altså ikke kun deltagerne, der kridter skoene.
I aften går det løs igen, når TV 2 for anden gang i "Vild med dans"-sæsonen åbner op for et brag af en dansefest.
LÆS OGSÅ: De ryger først ud af "Vild med dans"
Men i aften er det altså ikke kun deltagerne, der har kridtet skoene. For det nye band i underholdningsprogrammet byder nemlig også op til dans, når de får besøg af en helt særlig gæsteact.
Det er det færøske stortalent Beinir (Beinir Troest Rasmussen, red.), der genåbner ballet efter pausen med sin nye sang "Call Me A Dreamer".
Selvom det måske er de færreste, der genkender den 23-årige sanger, bliver hans musik allerede spillet ud af blandt andet DR P4's højtalere.
Og så har Beinir altså indgået et samarbejde med producerne, der står bag musik fra nogle store danske kunstere - nemlig ingen ringere end "Zar Paulo", "Alphabeat" og "Carpark North".
LÆS OGSÅ: 'Vild med dans'-danser Asta Björk: Sebastian ændrede mit liv
Se med live i aften på TV 2 når dansefesten bliver skudt i gang klokken 20.