-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
-
Janni Ree under kniven igen: Se forvandlingen her
-
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
-
Kendt tv-mand: Her er Linse Kesslers hemmelige date
-
Får Janni og Linse samme løn for nyt tv-program? Nu svarer de
-
Slikker sol med Jeppe i Mexico: Jannis badejern
-
Janni Ree og Linse Kessler er tilbage i nyt program
-
Se billedet: Janni Ree viser sit barnebarn frem
-
Lykkelige Janni og Jeppe: Nu er det officielt!
-
Janni om hård periode: Vi fandt sammen i sorgen
CHOK: Tobias Rahim er blevet skilt
Den 35-årige stjerne Tobias Rahim og Sabrina Tekle er gået fra hinanden.
Man har de seneste år ikke kunnet undgå at støde på superstjernen Tobias Rahim. Han har nemlig været overalt på hitlisterne, på de helt store scener, i radioen og på tv-skærmen.
LÆS OGSÅ: "Paradise Hotel"-sag vendt på hovedet: Sille skal betale David
Popsangeren har således haft mægtig succes - men i privatlivet er der altså knas i øjeblikket. Han er nemlig blevet skilt fra, sin nu eks-partner, Sabrina Tekle.
Artiklen fortsætter under videoen...
Det bekræfter Sabrina Tekle overfor SE og HØR ligesom at de to også i fællesskab har delt den sørgelige nyhed på Instagram.
- Efter mange lykkelige år og eventyr sammen har vi valgt at gå hvert til sit.Vi er heldige på mange måder. Især ved at have bragt jordens skønneste dreng til verden. Han er centrum i begge vores liv, og sammen vil vi altid være familie - fremover blot på en ny måde. Med ønsket om en god sommer og uendelig kærlighed til jer alle, skriver Tobias Rahim og Sabrina Tekle, der har en fireårig søn sammen.
På opslaget ses et rørende billede af at den lille families hænder - se hele opslaget herunder: