-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Gunnvør om "Forsidefruer": Fik mundkurv på
Nu forklarer Gunnvør, hvorfor hun ikke vil deltage i "Forsidefruer" igen.
Tidligere på året var flere af de tidligere "Forsidefruer" klar på en tur mere rundt i manegen, men Gunnvør Dalsgaard var ikke blandt dem, og det er der en god grund til. Det fortæller hun til premieren på "Paddington i Peru".
LÆS OGSÅ: Kæmpe kendis børne-fest
- Jeg synes, det har været fint at være med i den periode, det varede, men det var også mange år og det var intenst, så det var også krævende at være med i. Så jeg er rigtig glad for at lave noget andet nu og bruge min uddannelse, fortæller Gunnvør og forklarer:
- Det var også bare et vildt format, for der var utrolig mange konflikter, det var svært at navigere i nogle gange. Der var også rigtig mange ting, vi så ikke måtte snakke om, der foregik en masse ting bag kulisserne. Det der med at få mundkurv på uden at måtte sige, hvad det egentlig handler om.Det bliver alt for kontrolleret, det bryder jeg mig ikke om at være i.
LÆS OGSÅ: "De sjældne danskere"-deltager i vild udvikling: Det er et mirakel
Derfor afviser hun, at der kommer mere "Forsidefruer med hende, det betyder dog ikke, at hun er afvisende overfor at lave mere tv, hvis det rigtige tilbud kommer.
LÆS OGSÅ: Lise Baastrup har taget stort valg om julens gaver: "Man river sig jo i håret"
- Men det er ikke noget, jeg går og drømmer om. Nu er jeg rigtig glad for bare at arbejde med kommunikation og bruge min faglighed - hvor det ikke lige er mig, det handler om, det er lidt mere bagom, fortæller hun og tilføjer, at det også er det, der er på programmet i 2025.
- Det samme som 2024. Jeg arbejder med kommunikation og bruger en masse tid sammen med mine børn, så jeg håber på mere af det samme.