-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Sebastian Bull afslører pinligt møde med Susse Wold
Skuespilleren jokkede i den grad i spinaten, da han stod ansigt til ansigt med en af de helt store.
Netop nu er Sebastian Bull aktuel med biograffilmen "Vogter", hvor han spiller overfor Sidse Babett Knudsen. Og det er langt fra første gang, at den unge skuespiller er i selskab med de store navne, som han efterhånden selv er blevet et af.
LÆS OGSÅ: "De sjældne danskere"-deltager i vild udvikling: Det er et mirakel
I Pixel.tvs julekalender, som sendes direkte fra Frederiksberg Centret hver dag, gæster Sebastian Bull værten Thomas Bense og fortæller om sit mest pinlige øjeblik nogensinde.
- Jeg kan huske, da jeg optog "Jagten" - det her er så pinligt - jeg sad og spiste frokost sammen med Mads Mikkelsen og Thomas Bo Larsen rundt om det her bord, hvor der sidder en ældre dame, og jeg er i tvivl om, hvad hendes rolle var. Vi snakker, og jeg spørger hende så, om hun er skuespiller, og der bliver ligesom lidt stille rundt om det her bord, og jeg spørger, om hun har lavet noget før.
LÆS OGSÅ: Ulige løn i "24 stjerners Julekalender": Sådan bliver de kendte betalt
Sebastian fortæller, at hun var rigtig sød og svarede, at det havde hun, hvorefter han fik spurgt, om hun var uddannet skuespiller.
LÆS OGSÅ: Vil du give 2025 en ekstra dimension? Nu kan du få Bodil Jørgensens hjælp til det
- Jeg kommer hjem og siger, der var den her ældre dame, der sad og snakkede rundt om bordet, hun var skide sød, hun havde lavet nogle ting og "Matador" og et eller andet. Så blev min mor stille og sagde "Altså, Susse Wold?", og så var jeg sådan ja, hun har vist lavet nogle ting før, fortæller Sebastian og fortsætter:
- Så jeg har siddet og cringet for vildt og bare troet, hun ikke havde lavet noget før. Og det var Susse Wold ikke. Altså, tjek hende ud på IMDB, hun har lavet for vildt mange ting. Men altså, Sebastian 16 år, nogle gange tænker jeg mig ikke rigtig lige om. Undskyld Susse!