-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
Har taget svær beslutning: Det er ikke til at bære
Lea Hvidt Kessler har taget beslutningen, og nu prøver hun bare at nyde den sidste tid.
Lea Hvidt Kessler er gravid med sit og Mikkel Kesslers fjerde barn, og det bliver også det sidste, det afslører hun i et opslag på Instagram, hvor hun sætter ord på følelserne ved det.
LÆS OGSÅ: Chokbilleder: Christian Fuhlendorff ramt af sygdom
Artiklen fortsætter under videoen af Linse Kessler.
- Jeg kunne i virkeligheden nok godt blive ved med det her. Men det er sidste graviditet, og det minder jeg mig selv om. For jeg vil også gerne føle, at jeg har tiden til de børn, jeg har, indleder Lea opslaget.
Selvom Lea glæder sig mere til fødslen, så er denne graviditet alligevel anderledes end med de tre første.
- Men jeg må indrømme, at denne gang har jeg ladet mig nyde min graviditet langt mere, end jeg har gjort de andre gange. Der har jeg har været SÅ utålmodig og syntes, at de 9 måneder har været dobbelt så lange, som de plejer at være. Længslen efter at have min baby i armene er stadig lige stor, men jeg nyder ventetiden denne gang, skriver Lea, som godt ved, hvorfor hun denne gang slapper mere af i det.
- Tanken lige nu om, at det så er forbi, det er faktisk slet ikke til at bære, slutter hun.
LÆS OGSÅ: Katerina Pitzner siger farvel til sønnen
Lea og Mikkel venter denne gang en pige og har i forvejen sønnen Helios fra 2019, datteren Rosa-Lia fra 2015 og sønnen Romeo fra 2013.