-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
'Nybyggerne'-par afslører stor nyhed
Tiden som kærester er slut efter 10 år.
Ida Holm og Mads Taiki Pedersen mødte hinanden for 10 år siden, og i 2019 vandt de 'Nybyggerne'. To år senere blev de forældre, da sønnen Kai kom til verden. Nu gemmer parret på endnu en sød nyhed. Det afslører Ida på sin Instagram-profil.
LÆS OGSÅ: 'Ex on the Beach'-par afslører plan om børn
Artiklen fortsætter efter videoen med sidste års vindere af 'Nybyggerne'.
- 10 år som sjælevenner og kærester i dag. Den mærkedag benyttede Mads til at give mig et japansk hankostempel med tegnene for ‘Holm Taiki’ - mit efternavn og hans efternavn. Og det blev sidste dag som kærester, for nu er vi forlovede, du!
LÆS OGSÅ: Ung mor afslører: 3-årig søn kan læse
Sådan skrev hun i går aftes til et billede af sig selv og Mads og et billede af stemplet, som kan ses nederst i artiklen.
LÆS OGSÅ: Lagde du mærke til Sofie Lindes twist i 'X Factor'?
Ida og Mads vandt det gule hus i 2019, hvorefter de rykkede til Dronningborg ved Randers og boede i huset i to år. Herefter flyttede de til Aarhus, hvor de købte et hus, der kunne rumme både familien og deres spirende forretning, og så åbnede de en butik i latinerkvarteret i Aarhus.