-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
-
10 kendte ærkeengle – søg hjælp til kærlighed, angst, sorg og helbredelse
-
Bemærker du et dyr igen og igen, er det måske et tegn: ”De vil fortælle dig noget”
-
Her er de syv indre energier, der former vores valg – hvilken er du?
Ung mor om familieforøgelse: Det går ud over vores forhold
Parrets nyeste familiemedlem skaber problemer.
Tidligere på året kom der et nyt familiemedlem hjemme hos Niklas og Maria Galthéen Dahl fra Hedehusene. Her købte parret nemlig endnu hund, men det har ikke været den helt store succes. Det indrømmer Maria i det kommende afsnit af reportageserien.
Her fortæller hun, at hunden til tider er for voldsom over for børnene og parrets anden hund, mens hunden også tisser og skider indenfor. Det skaber problemer i forholdet hos 'De unge mødre'-parret, og det har Niklas været klar til at tage konsekvensen af.
- Niklas vil jo bare det bedste, så han siger, at så må vi sælge ham, hvor jeg er sådan lidt: "Argh, vi giver det lige en chance. Man gør det ikke bare ... altså, fordi han lige har bidt i en sko, så sælger vi ham", siger den unge mor i afsnittet.
SE BILLEDERNE: ‘De unge mødre’-par er blevet gift
LÆS OGSÅ: Bange Martinna afslører stor hemmelighed: Der er meget, I ikke ved
Det kan du høre mere om i klippet herunder, inden du kan se hele afsnittet på tirsdag klokken 20:00 eller allerede nu på DPlay.
LÆS OGSÅ: Store ændringer hos Martinna: Dét må mine børn ikke!
LÆS OGSÅ: Natascha Linea om Sidney Lee: Vi er ikke kærester, vi boller bare