-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
‘Bachelor’-Victoria forklarer: Derfor tog jeg imod en rose fra Kasper
Victoria tog til Philips overraskelse imod en rose fra Kasper.
Efter en god date med Philip, hvor der også blev plads til et kys, så undrer det måske nogle, at Victoria valgte at takke ja til en rose. Philip havde da også set et andet udfald.
- Det havde vist et signal overfor mig, hvis hun havde sagt nej til rosen og havde lagt sit fokus på mig, men jeg har fuld respekt for, hun ikke gør det. Den del må man bare acceptere, forklarer Philip til Realityportalen.
LÆS OGSÅ: Populære Frederikke i ‘Bachelor’: Det var ubehageligt at være i
Ifølge Victoria var det et helt bevidst valg at tage imod rosen.
- Jeg tog imod en rose fra Kasper, fordi der ikke skulle være for stor en ubalance i, at Philip måtte date en masse andre. Så jeg gad ikke bare bekende kulør med det samme og sætte alle mine penge på Philip, fortæller Victoria til Realityportalen og uddyber:
- Jeg ville gerne have, at der var lidt at kæmpe for.
LÆS OGSÅ: Fie afslører: Sådan er min aftale med faren
Selvom Victoria tog imod en rose fra Kasper, så lå hendes fokus på Philip, men det behøvede han ikke vide.
- Jeg vidste fra starten, at Kasper ikke ville være noget for mig, vi er alt for forskellige på alle punkter. Selvom han er megasød. Men jeg kunne lige så godt sige ja til en rose, fortæller Victoria.