-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
‘Løvens Hule’-investor går ind i uvant investering
Løvinden Mia Wagner har investeret i et nyt produkt-brand, inden det har prøvet kræfter på markedet.
Den danske investorer Mia Wagner kendt fra DR1-programmet 'Løvens Hule' har for nylig gjort en ny stor investering i det danske hudplejeprodukt Lucia Care. At Mia Wagner investerer er der ikke i sig selv noget nyt ved, men at hun investerer i et brand, inden det har solgt sit første produkt, er uvant.
- Det er usædvanligt, at vi går ind så tidligt. Vi plejer jo gerne at ville have, at virksomheden har tidligere erfaringer med markedet, inden vi bliver en del af det. Når vi har valgt at gå tidligt ind, er det fordi, vi mener, at vi har de kompetencer, der skal til for at løfte produkterne ud på markedet, siger Mia Wagner, medstifter og direktør i Nordic Female Founders til FINANS.
LÆS OGSÅ: 'Løvens hule'-dommer med opfordring: Så er det NU!
På Instagram uddyber Mia, hvorfor hun tror så meget på hudplejeproduktet fra Lucia Care.
- Nordic Female Founders nye investering Lucia Care er et helt nyt hudplejebrand grundlagt af Nanna, der ved hjælp af de gamle lægeurters egenskaber og moderne forskning er sammensat til at pleje og styrke huden og skabe ro, harmoni og velvære. Nanna har brugt sin enorme faglighed til at skabe de skønneste produkter bygget på den helt rigtige vision. Derfor tror jeg på Nanna og hendes produkter. Derfor har vi valgt at drive virksomhed sammen, skriver Mia på Instagram.
LÆS OGSÅ: Sarah Bro om nyt jobtilbud: Overvejer at droppe drømmeuddannelsen
LÆS OGSÅ: Året 'ZULU Comedy Galla'-vært: Vi tager et nyt skridt i år