Nanna og Adi på Roskilde Festival 2025.
Foto: Henrik R. Petersen
Hvis Oh Land føder i dag, er navnet på plads: Hun skal hedde...
Nanna Øland Fabricius er taget på Roskilde Festival med sin ægtefælle Adi, og det er på trods af, at sangerinden kan føde når som helst.
Roskilde Festival er i fuld gang, og én af dem, som tager del i festlighederne er sangerinden Oh Land, 40.
LÆS OGSÅ: Kronprinsen fester med realitystjerne på Roskilde Festival
Sangerinden ankom med sin ægtemand, Adi Zukanovic, og det er en aften, som kan tage en spændende drejning for ægteparret.
Artiklen fortsætter under videoen:
Nanna Øland Fabricius er nemlig højgravid, og det betyder, at parrets datter kan komme til verden når som helst.
Og hvis det skulle ske, at hun går i fødsel midt under koncerten med Charlie XCX, så vil Oh Land opkalde sin datter efter den engelske sangerinde.
- Jeg håber, at jeg ikke føder. Jeg har termin lige om lidt, og jeg har da tænkt, "er det nu klogt". Men hvis det skulle ske, at jeg går i fødsel foran Orange, imens jeg ser "Brat", så bliver hun nødt til at hedde Charlie, siger Oh Land med et grin, da HER&NU møder hende i Backstage Village.
Parret har allerede valgt navn til deres datter, men de vil ikke helt røbe det endnu.
LÆS OGSÅ: Sasja Zell afslører: Vild med de voldsomme fyre
- Medmindre jeg føder i dag - så er det Charlie, slår Oh Land fast.
Oh Land og Adi Zukanovic har i forvejen sønnen Ernst fra 2020, ligesom familien også består af den ældste søn Svend, som Oh Land har fra et tidligere forhold.