-
Tarotkort for begyndere – 3 enkle spredninger, du kan prøve
-
Hvad repræsenterer de 12 astrologiske huse? Bliv klogere her
-
Guide: Sådan læser du din aura
-
Ekspert: ”Flere og flere af os ønsker at tro på mere end det, der kan bevises”
-
Farvepsykolog: ”Alle er født med personlige farver, det er ligesom med stjernetegn”
-
Her er seks effektive øvelser, der udvikler dine spirituelle evner
-
Sådan skal du reagere, hvis dit barn ser, føler eller hører åndeverdenen
-
Manifester dit drømmeliv – 7 tips, der får dig i gang
48-årige Søren Huss er blevet far for anden gang
Musikeren Søren Huss er blevet far.
48-årige Søren Huss, der er kendt som sanger og sangskriver, som forsanger i Saybia og som deltager i 'Toppen af poppen' sæson 7, er blevet far for anden gang, det fortæller han i et opslag på Facebook.
LÆS OGSÅ: Jes Dorph-Petersen arbejdsløs igen: Aldrig rart at være på røven
Artiklen fortsætter under videoen.
- Min sidste opdatering var en video af en juleand i ovnen. Det var ikke det eneste, der var i ovnen. Her i sidste halvdel af januar blev jeg far igen, og et par uger senere fik jeg sendt min femte plade til tryk. Alt er godt, og både barn og plade er stærke, smukke og velskabte, skriver Søren i opslaget.
LÆS OGSÅ: Tv-kendis afslører vild beslutning: Flytter fra Danmark
Den lille nye arving har Søren fået med kæresten Christina Nerstrøm. Søren har i forvejen datteren Ronja fra et tidligere forhold.
Søren kan for en kort stund nyde babyboblen, for til april turnerer han rundt i landet med sine sange. Her starter han i Greve den 4. april og slutter sin turné af i Nyborg den 7. maj.
LÆS OGSÅ: Hjalmer ramt af dødsangst: Min mor har virkelig prøvet at passe på mig