-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
-
Janni Ree under kniven igen: Se forvandlingen her
-
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
-
Kendt tv-mand: Her er Linse Kesslers hemmelige date
-
Får Janni og Linse samme løn for nyt tv-program? Nu svarer de
-
Slikker sol med Jeppe i Mexico: Jannis badejern
-
Janni Ree og Linse Kessler er tilbage i nyt program
-
Se billedet: Janni Ree viser sit barnebarn frem
Alfred Midé Erichsens forlovede afslører detaljer om brylluppet
"Vild med dans"-debutantens forlovede, Madeleine, løfter nu sløret for parrets bryllupsplaner.
Tilbage i marts delte Alfred Midé Erichsen den glædelige nyhed, at han og Madeleine Holbek Boldsen, som han havde dannet par med i seks år forinden, var blevet forlovet på romantisk vis på Fiji.
Til fredagens premiere på "Vild med dans" var Madeleine mødt op i selskab med Alfreds forældre, Mikkel Beha og Marian Erichsen, for at støtte Alfred, der er en af de ti nydansere denne sæson.
Artiklen fortsætter under videoen...
Her kunne Madeleine løfte sløret for, hvordan det går med bryllupsplanlægningen.
– Vi går og snakker lidt. Vi har ikke nogen fast dato, men vi går og hygger os med at være forlovede, fortalte hun til HER&NU og tilføjede, at de ved, at brylluppet skal foregå om sommeren.
– Det bliver bare i Danmark, så vi alle sammen kan være sammen. Det bliver noget stille og roligt, og jeg tror ikke, det bliver i kirken. Vi kommer begge fra store familier, så jeg tror automatisk, at det bliver større, end vi havde regnet med, for når man tæller sammen, bliver det hurtigt mange.
Se hele interviewet med Madeleine øverst i artiklen.