Thomas Evers Poulsen og Camilla Ottesen i 'Vild med dans'
Thomas Evers Poulsen og Camilla Ottesen i "Vild med dans"

Thomas Evers i tårer efter "Vild med dans": Nu er det slut

Thomas Evers Poulsen kunne ikke holde tårerne tilbage, da han fik dette spørgsmål efter "Vild med dans". 

Allerede under semifinalen i "Vild med dans" fik Thomas Evers Poulsen våde øjne, da dommerne roste han og Camilla Ottesens performance. Det kom nok ikke som den store overraskelse for seerne, da Thomas er kendt for at have let til tårer. 

LÆS OGSÅ: Sonny efter "Vild med dans": Jeg hørte det slet ikke

 Artiklen fortsætter under videoen. 

Efter showet kunne Thomas da heller ikke holde tårerne tilbage, da HER&NU spørger, hvad det betyder for ham at stå her i studiet for sidste gang. 

– Så nu blev den svær, siger Thomas og skal lige trække vejret en ekstra gang, fordi tårerne allerede begynder at løbe ned ad kinderne. 

– Det er noget helt særligt, men jeg har virkelig holdt fokus på, at vi skulle have en rigtig god aften, og da vi var færdige med at danse - så glade og tilfredse, så var det ude af vores hænder, siger Thomas. 

Ifølge Thomas har han hele sæsonen fokuseret på ham og Camilla, men nu rammer alvoren. 

– Nu bliver studiet pakket sammen, og nu er det slut. Det har været så stor en del af mit liv, og det er jeg evigt taknemlig for, fortæller Thomas med våde øjne. 

Ifølge partneren Camilla, har Thomas klaret aftenen bedre, end hun havde troet. 

– Jeg troede, vi skulle passe endnu bedre på dig, men jeg kunne godt se, det lå lige i under overfladen hele aftenen, siger Camilla, mens hun kigger på Thomas. 

Camilla og Thomas danser igen næste fredag, når der er finale i Forum Horsens den 28. november.