-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
Keld og Hilda har solgt huset
Efter måneder på markedet har dansktop-duoen fundet en køber til villaen i Vedbæk.
Sommeren kommer med gode nyheder for Keld og Hilda Heick.
Der har nemlig fundet en køber til den nordsjællandske pragtvilla, de i 2018 byggede, som i februar blev sat til salg - hvis altså alt går, som det skal.
LÆS OGSÅ: Heino Hansen afslører tv-snyd i 'Forræder'
- Vi tror, vi har solgt det, fortæller Hilda, da HER&NU møder parret til premieren på Sønderborg Sommerrevy søndag, og tilføjer:
- Vi har i hvert fald fået en underskrift.
Køberen har endnu fire dage til at fortryde krusedullen, men dansktop-parret krydser fingre for, at købet går igennem - også selvom det bliver vemodigt at tage afsked med villaen i Vedbæk.
- Jeg tror nok, vi græder den dag vi flytter ud af det, men vi skal ligesom se i øjnene, at vi heller ikke bliver yngre, lyder det fra Hilda.
Parret kan i samme ombæring afsløre, at de har måttet give et nedslag på en halv million kroner i prisen, der startede på 10.895.000 kroner.
Det måtte Keld og Hilda, da de ikke ønsker at flytte før 1. oktober, hvor de kan flytte ind i det hus, de har købt, som ligger blot fem kilometer fra deres nuværende bolig.
LÆS OGSÅ: Bjarne Henriksen indrømmer: Stjal fra 'Forræder'-produktionen