Janni Ree og Linse Kessler til bogreception på bogen "Liget ved Langebro"
Foto: Klaus Bo Christensen
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
Janni Ree fik sig noget af en overraskelse, da Linse Kessler pludselig smed et billede af sit underliv på storskærmen under deres talkshow.
De to tv-kendisser Linse Kessler og Janni Ree er kommet meget tæt på hinanden under optagelserne til tv-programmet "Divaer - Stærkere sammen".
Artiklen fortsætter under videoen:
Faktisk så tæt, at Janni blandt andet har assisteret Linse med at barbere hende bagi, hvilket et teaserklip fra programmet afslører.
Og det er ikke kun Linses bagdel, som Janni har stiftet bekendskab med. Det fortæller de to kvinder i nyeste afsnit af "Marcus og Realitypanelet".
Podcasten er leveret i samarbejde med Just Eat,
Overraskelse til Janni
Sammen har kvinderne nemlig lavet talkshowet "Modne Madammer", og det var her, Linse ville overraske sin veninde med et helt særligt fotografi.
– Vi
lavede talkshow, og der har Linse ville overraske mig med hendes mis, forklarer Janni indledningsvist om episoden, inden Linse tager over:
– Så jeg lavede et billede, der kom op på et stort lærred. Det var min overraskelse til Janni, siger Linse,
som selv beskriver sin kønsbehåring som værende i ”fuldt flor” og med flere grå hår.
– Men de grå hår er ikke ligesom de andre, der er
bløde og mellemblonde. Det er ståluld, og de er ti gange tykkere. Det er
sindssygt, forklarer Linse.
Hvad forestiller det?
I starten kunne Janni Ree ikke afkode, hvad billedet på storskærmen egentlig forestillede, medgiver hun.
– Det, jeg kan se, er nogle små fødder og sådan
noget sort, gråt garn. Så jeg tror, det er en gammel mand med små fødder. Så
jeg siger: ”Hvad er det?” – Og Linse siger: ”Det er sgu da min tissekone, Janni”,
genfortæller forsidefruen om episoden.
Og de to kvinder forsikrer den ellers skeptiske podcastvært Marcus Eklund om, at historien altså er god nok.
– Der er 500 mennesker i salen, der kan bekræfte det,
siger Janni, da podcastværten spørger ind til, om det er en røverhistorie.
Du kan høre om flere af kvindernes eskapader i nyeste afsnit af "Marcus og Realitypanelet" lige her.