-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
Familien vokser: Ane Høgsberg er gravid igen
Der er babylykke på vej hos komikerparret, som allerede har sønnen Ebbe sammen.
Hjemme hos komikerparret Lasse Madsen og Ane Høgsberg, 37, er der ekstra meget at smile over for tiden. Familien bliver snart større, da Ane Høgsberg nemlig er gravid.
Artiklen fortsætter under videoen:
Det afslører Lasse Madsen på sin Instagram-profil, hvor han deler et sødt billede af sin forlovede med en voksende babybule.
– Vi nupper lige et barn mere! Taget i betragtning af, hvor træt jeg er i forvejen, så bliver det et spændende projekt – men jeg glæder mig, skriver han med sin vanlige humor.
Parret har i forvejen sønnen Ebbe, som kom til verden i 2020, og Lasse er desuden far til en søn Axel fra et tidligere forhold.
De to komikere har været forlovede siden 2019 - og faktisk sagde Ane "ja" endnu engang i 2024. Lasse friede nemlig igen, fordi han mente, at det var lidt længe siden sidst.
LÆS OGSÅ: Peter og Nynne afslører: Barnet skal hedde...
Ane Høgsberg har i øvrigt travlt på flere fronter. Hun er nemlig snart aktuel i den nye sæson af "Stormester", som har premiere den 6. juni.