-
En enkelt sætning, da Janni Ree mistede sin far, har gjort, at hun aldrig græder
-
Janni Ree afslører: Jeppe vil have et barn med mig
-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
Steen raser over falske rygter: Sussi har ikke kræft
Der er grænser for, hvad folk kan få lov til at sige om Sussi, og nu sætter Steen foden ned.
Sussi Nielsen blev gift med Steen Nørholm Hansen i maj 2025 i Saltum. Siden har de to været uadskillige. I dag arbejder de sammen, da Steen er blevet Sussis manager.
Artiklen fortsætter under videoen.
Steen passer på alle måder på sin hustru Sussi, og derfor er han også kommet op i det røde felt, da han så et rygte om, at Sussi skulle have kræft og ikke spiller længere.
– Nu er jeg nødt til og komme med et surt opstød. Hvor er det fucking usmageligt at lægge billeder op med teksten om, at Sussi må lægge guitaren på grund af kræft. Undskyld mit sprog, men hvad fanden sker der i folks hoveder, spørger Steen i et opslag på Facebook.
Her deler han det falske rygte, hvor man også kan se et forfalsket foto med Sussi uden hår på hovedet.
– I kan skrive, hvad I vil - om vi er trælse, dumme eller hvad fanden I vil, men det her går langt over stregen. Jeg vil gerne på det kraftigste dementere - Sussi har ikke kræft, og hun stopper ikke med og spille. Tværtimod hun har aldrig været bedre, slutter Steen.
HER&NU har forsøgt at række ud til Sussi for en uddybende kommentar, men hun har ikke svaret.
Se opslaget herunder, som Sussi også er tagget i.