-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Jenna og Albert jubler: Skal være forældre igen
Lykken har fået vokseværk i det lille hjem.
Kærlighedseventyret mellem de to mennesker, der blev forelskede, da de dansede sammen i "Vild med dans", fortsætter.
37-årige Jenna Bagge og 23-årige Albert Harson venter nemlig nu deres andet barn sammen. Det deler de i et fælles opslag på Instagram.
– Til efteråret får vores lille familie endnu et medlem. Vi glæder os alle tre enormt meget til at møde lillesøster, skriver de.
Artiklen fortsætter under videoen...
På billedet ses det glade par med deres søn, William, som kom til verden i december 2024. Et halvt år inden da blev de gift på Københavns Rådhus og fejret ved et intimt bryllup.
I kommentarfeltet er det væltet ind med lykønskninger fra både tidligere "Vild med dans"-kollegaer og andre tv-kendisser. Thomas Evers Poulsen, Umut Sakarya, Helena Witt, Michael Olesen, Mette Sommer, Morten Kjeldgaard, Eugen Miu, Frederik Haun, Malene Østergaard, Kristian Bech, Silas Holst, Mille Funk og Asta Bjørk har delt deres glæde over nyheden blandt de hundredvis af kommentarer.
Udover at være vidne til den spirende romance på dansegulvet tilbage i 2020, kunne seerne for et par år siden følge parret i DR-serien "De unge kærester". Der er nemlig 14 års aldersforskel mellem de to turtelduer, og det har fyldt, når snakken har handlet om børn. Det har parret fortalt om i et interview med alt.dk.