-
En enkelt sætning, da Janni Ree mistede sin far, har gjort, at hun aldrig græder
-
Janni Ree afslører: Jeppe vil have et barn med mig
-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
Ankerstjerne afslører nyt om nye Seebach-numre
Musikmageren har haft en finger med i Rasmus Seebachs kommende udgivelse.
- Hej venner. Hvor er det længe siden. Jeg håber, I snart er klar til ny musik. For det er jeg. Stay tuned.
Således lød det mandag i et Instagramopslag fra Rasmus Seebach.
LÆS OGSÅ: Rasmus Seebach afslører stor nyhed
Samme aften betrådte sangerens tro følgesvend Lars Ankerstjerne den røde løber forud for premieren på 'MAJAS LØFTE', og her kunne han løfte sløret for, at han - igen igen - har en finger med i spillet, hvad angår den kommende Seebach-udgivelse.
Derudover kunne han da også glæde fans med, at de ikke skal vente længe, før nye numre med Seebachs røst er tilgængelige. Sangene udkommer nemlig allerede på fredag 23. februar.
- Det er nogle af de sange fra Askepot, som passede bedst til Rasmus. Det er versioner af 'Askepot'-sangene, men ovre i hans lydunivers. Det er ret fantastisk, afslører Ankerstjerne overfor HER&NU.
'Askepot'-musicalen, som Rasmus Seebach, Lars Ankerstjerne og Andreas Sommer har skrevet musikken til, får premiere 7. marts i Tivolis Koncertsal.
LÆS OGSÅ: SE BILLEDERNE: 'Badehotellet'-stjerner i byen sammen
Musicalen, der blandt andre har Rasmus Brohave, Johanne Milland og Stig Rossen på rollelisten, kommer også forbi Aarhus, Odense, Esbjerg, Randers, Aalborg, Viborg og Vejle i løbet af 2024.
LÆS OGSÅ: Husker du? De fandt også kærligheden i 'Vild med dans'