-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
Det vidste du ikke om Tinka
Der sker endnu mere bag kameraet end foran kameraet, når 'Tinka' optages.
Det tager lang tid at optage de 24 afsnit, som en julekalender består af, og det betyder, at der sker mange ting bag kameraet, som man ikke lige ser. Nogle af de ting afslører Tinka og Lasse, bedre kendt som 16-årige Josephine Højbjerg og 17-årige Albert Rosin Harson, i en video på YouTube, som TV 2 har lagt ud.
LÆS OGSÅ: Tinka og Lasse: Dejligt at være sammen igen
For hvilke scener har været de mest grænseoverskridende at optage? Hvem var det, der pruttede helt vildt, når der skulle filmes? Og hvad er kærlighedspokalen egentlig for noget?
Det er blot nogle af de spørgsmål, som de to julekalenderstjerner svarer på i videoen nederst i artiklen.
LÆS OGSÅ: ‘Vild med dans’-vært droppet: Jeg er rigtig ked af det
'Tinka og kongespillet' har taget danskerne med storm, og der er intet, der tyder på, at vi har fået nok af julekalenderen. Sidste uges afsnit tager de første syv pladser på listen over mest sete tv-programmer på alle kanaler i sidste uge, og de er blevet set af op mod en million mennesker - dertil kommer alle de folk, der ser julekalenderen på TV 2 Play.
LÆS OGSÅ: Midt i stor familiestrid: Mikkel og Lea udfordrer Geggo og Linse