-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
-
Janni Ree under kniven igen: Se forvandlingen her
-
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
-
Kendt tv-mand: Her er Linse Kesslers hemmelige date
-
Får Janni og Linse samme løn for nyt tv-program? Nu svarer de
-
Slikker sol med Jeppe i Mexico: Jannis badejern
-
Janni Ree og Linse Kessler er tilbage i nyt program
-
Se billedet: Janni Ree viser sit barnebarn frem
-
Lykkelige Janni og Jeppe: Nu er det officielt!
-
Janni om hård periode: Vi fandt sammen i sorgen
Elvira Pitzner går solo: Jeg har min egen familie nu
Selvom det umiddelbart ikke lader til, at der kommer flere sæsoner med hele Pitzner-familien samlet, er det langt fra sidste gang, man får et indblik i Elvira Pitzners liv.
I otte sæsoner af det populære TV 2-program "Diamantfamilien" har seerne fulgt søstrene Elvira, Thalia og Ophelia samt deres mor, Katerina Pitzners, tilværelse gennem tykt og tyndt, godt og dårligt.
Og selvom det umiddelbart ikke lader til, at der kommer flere sæsoner med hele Pitzner-familien samlet, er det langt fra sidste gang, man får et indblik i Elvira Pitzners liv.
Sammen med en række andre kendte influencere bestående af Philine Roepstorff, Didde-Mie From og Laura Tønder, medvirker Elvira nu i dokurealityserien "Girls of Copenhagen", der vises på Prime.
- Selve programmet bliver et lidt andet format [end "Diamantfamilien", red.], men man kommer tæt på mit liv igen. Jeg har jo fået min egen familie nu, selvom jeg selvfølgelig også har diamantfamilien, fortalte Elvira til HER&NU/Realityportalen under pressemødet på det nye program.
LÆS OGSÅ: Sofie og Daniel taler ud om bruddet
Artiklen fortsætter under billederne...
På spørgmålet om, hvordan det føles at åbne dørene til privatlivet igen, lød hendes ærlige svar:
- Jeg synes, det er helt fint. Jeg har en tilværelse, som jeg også er ret ærlig omkring. Måske nogle gange lidt for ærlig på godt og ondt. Det har jo selvfølgelig sine følger med, forklarede hun med et glimt i øjet.
I "Girls of Copenhagen" får man også glimt af Elviras datter, Sophia, og partner, Mortada Ali Haddad.
- Det er dog meget minimalt, hvor meget han er med, set i forhold til, hvor meget, der egentlig er blevet optaget. Jeg har selvfølgelig ikke set det helt færdige resultat endnu, men jeg tror bare, at det ville være unaturligt, hvis ikke han nogengange medvirkede. Vi filmer jo i vores hjem og viser flere ting omkring os. Han er en kæmpe del af mit liv.
Du kan se HER&NU's videointerview med Elvira Pitzner øverst i artiklen...