-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Efter "Vild med dans": Jasmin overrasket af Mika
Jasmin Lind fik sig noget af en overraskelse fra manden efter torsdagens "Vild med dans"-træning.
YouTube-parret Jasmin Lind og Mika Schultz er vant til at overraske hinanden eller andre med forskellige påfund, da de bruger overraskelserne som en del af deres content.
LÆS OGSÅ: Første par ude af "Vild med dans"
Artiklen fortsætter under videoen.
Torsdag efter "Vild med dans"-træning fik Jasmin en overraskelse af Mika, hun sent vil glemme. Han kom nemlig og hentede hende i en limousine.
– Hvad sker der for det, jeg var ikke engang inviteret, siger Jasmins dansepartner Michael Olesen misundeligt.
– Efter træning dukkede min mand op i limousine og overraskede mig med den, og vi var også ude på en privat båd. Mika er en vildbasse nogle gange, siger Jasmin og forklarer, at den vilde luksus skulle bruges i en YouTube-video.
– Jeg tror ikke, jeg skal vænne mig til at blive hentet i limousine. Jeg tror også, det vil være lidt dumt for bankkontoen, griner Jasmin og tilføjer, at det var sjovt og en sød tanke.
Jasmin og Michael ved dog godt, hvilket transportmiddel de vil ønske næste gang.
– Hvis der kommer en helikopter, så vil jeg gerne med, siger Michael, og Jasmin tilføjer:
– Så tager vi en tur over København. Det kunne være fedt. Det må du gerne sige til Mika.
Jasmin og Michael gik direkte videre til næste uges "Vild med dans" og danser igen næste fredag kl. 20.00 på TV 2.