-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
Keld og Hilda forkæler sig selv: Flydende luksus
Keld og Hilda får snart et stort ønske opfyldt.
Selv om de begge er fyldt 77, så knokler Keld og Hilda Heick stadig med at underholde andre. Nu trækker de dog snart stikket og får opfyldt et stort ønske.
LÆS OGSÅ: 'X Factor'-stjerne bryder med Tobias Rahim
Ved premieren på 'Mød mig på Cassiopeia' på Gjorslev Slot i Store Heddinge på Stevns, fortalte parret, at de har bestilt et krydstogt på Rhinen.
– Det har vi aldrig prøvet før. Det er en otte dages tur, så det bliver rigtig spændende. Vi tager toget ned til Koblenz i Tyskland. Det har vi heller aldrig prøvet før. Vi skal opleve det hele, lød det begejstret fra Hilda.
LÆS OGSÅ: Kan du kende hende? Reality-stjerne med i 'Landmand søger kærlighed'
Snart går turen også til Italien, hvor de skal indspille et julealbum hos Søren Bundgaard i hans studie i Toscana.
– Det er både klassiske julesange og nogle nye, som jeg har skrevet. Vi har også fået sange fra Henrik H. Lund, James Price og Søren Bundgaard selv, forklarede Keld, der sammen med Hilda går og øver sig derhjemme.
– Vi synger julesangene for lukkede vinduer. Ellers tror naboerne bare, at vi er blevet tossede, grinede de.