-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
Mads Langer om ny kæreste: "Det er bare så dejligt"
Det er ikke kun Julie Lillelund, der er ellevild med sin nye kæreste. Mads Langer er også fan af ekskonens nye flamme.
I sommeren sidste år offentliggjorde sangeren Mads Langer, at han og Julie Lillelund havde valgt at lade sig skille efter fem års ægteskab.
Artiklen fortsætter under videoen:
LÆS OGSÅ: Pusle om dansefortid: Ikke en fordel i "Vild med dans"
Sidenhen er Julie Lillelund blevet ramt af amors pil, og hun ankom hånd i hånd med P3-værten Nicolas Kaiser til dette års Roskilde Festival.
Og Mads Langer går godt i spænd med ekskonens nye flamme. Det delte sangeren, da HER&NU mødte ham til gallapremieren på "Rejseholdet: Det første mord".
– Jeg har lige stået med min ekskone og hendes søde, nye kæreste derude, og det er bare så dejligt at se, at de er så glade, og jeg kan vildt godt lide ham, delte sangeren.
Mads Langer og Julie Lillelund har sammen datteren, Hannah, som kom til verden i 2021.
LÆS OGSÅ: Anders Bircow gift igen: Afslører sød detalje
– Og jeg har et dejligt forhold til min skønne ekskone, og det er dejligt. Det gør også, at jeg kan begynde at drømme om det (kærligheden, red.) selv på et tidspunkt, lød det.
Mads Langer delte også, om han selv har en særlig person i kikkerten. Det kan du læse mere om her.