-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
-
Janni Ree under kniven igen: Se forvandlingen her
-
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
-
Kendt tv-mand: Her er Linse Kesslers hemmelige date
-
Får Janni og Linse samme løn for nyt tv-program? Nu svarer de
-
Slikker sol med Jeppe i Mexico: Jannis badejern
-
Janni Ree og Linse Kessler er tilbage i nyt program
-
Se billedet: Janni Ree viser sit barnebarn frem
-
Lykkelige Janni og Jeppe: Nu er det officielt!
-
Janni om hård periode: Vi fandt sammen i sorgen
Nynne og Peter afviser tv-planer: Der er ikke tid
Nynne Larsen og Peter Birch er for nylig blevet forældre, og det har vendt op og ned på deres normale hverdag.
Nynne Larsen og Peter Birch blev forældre til en lille dreng i slutningen af oktober, og ifølge parret har de to første måneder været hårde, da søvnen især er på prøve, det fortæller de til Viaplay pressedag fredag aften.
LÆS OGSÅ: Karl Weihe støtter sin kæreste: Hun er en dygtig skuespiller
Artiklen fortsætter under videoen.
– Vi er meget derhjemme og skifter ble og lufter hund, men vi er begyndt at lande mere i det nu og kommer mere ud, siger Nynne, og Peter tilføjer:
– Man giver lidt afkald på det hele, men det er kun for en periode, så det var vi indstillet på begge to.
Mens det er Nynnes første barn, så er det Peters anden gang i babyboblen, og han nyder det.
Ingen tv-udsigter
Når Peter og Nynne er dukket op til pressedag hos Viaplay, så skulle man tro, de skal ind og præsentere et nyt program med dem, men sådan forholder det sig ikke.
– Vi laver ikke noget tv. Vi har ikke tid, men vi kender mange her, så det er derfor, vi er her, siger Peter.
Parret har slet ikke overvejet tanken at lave tv, men de er ikke afvisende overfor, at de gerne vil lave tv en dag.
Hvis det nu var en reportageserie med jer som familie?
– Så tror jeg, det er godt, kameraholdet først kommer på nu, griner Nynne, og Peter er enig.
– Jeg er glad for, der ikke er blevet optaget noget de første måneder, for man ved aldrig, hvordan dagen er. Der er ikke to dage, der er ens.