-
Janni Ree støtter Sisse Sejr-Nørgaard: Derfor blev hun dømt!
-
Se billederne: Stangstiv Janni indtager "Vild med dans"-studiet
-
Nu reagerer Jeppe endelig på Janni og Karstens genforening
-
Fest på Bryggen: Janni Ree fik frækt tilbud af Lebbe-Lone
-
Vildt syn i Rungsted Havn: Janni og Karsten sammen igen
-
Private billeder: Se Janni og Jeppes romantiske solferie
-
Janni efter retssagen: Overrasket over Karsten
-
Janni og Karsten i retten: Her falder afgørelsen
-
LIVE fra retten: Nu afgøres sagen mellem Janni og Karsten
-
Striden fortsætter: Nu mødes Janni og Karsten igen i retten
-
Janni Ree: "Jeg er ked af det"
-
Ups! Janni afslører Jeppes sande alder
WOW! Simi Jan afslører ny karriere
Simi Jan viste både stil og styrke ved premieren på “Hjem kære hjem”. Med smykker fra sit nye mærke Azizam ønsker hun at støtte kvinder i Afghanistan – og skabe forandring med hjertet.
Premieren på filmen ”Hjem kære hjem” gav i sidste uge Simi Jan en tiltrængt pause fra dækningen af krigene i Mellemøsten.
Artiklen fortsætter under videoen:
Selv om hun er meget bekymret for venner og bekendte i Iran, så var det alligevel med et stort smil, den 46-årige TV 2-korrespondent ankom til den røde løber.
Her bar hun øreringe, armbånd og ringe fra sit eget mærke Azizam, der netop er blevet lanceret.
– Hvert smykke har en historie. De er håndlavet af kvinder i Afghanistan, som jeg har kendt i flere år, fortalte Simi begejstret.
– Jeg er ikke forretningskvinde, så jeg har hverken lagt en plan eller et budget. Det hele er med hjertet. Jeg håber, det bliver taget godt imod, så jeg kan gøre en forskel for kvinderne, sluttede hun.
Se de skønne billeder af Simi Jan fra premieren herunder:
Artiklen er første gang bragt i denne uges HER&NU-blad. Du kan tegne et abonnement ved at klikke HER.