Sofie Linde og hendes kæreste, Joakim Ingversen, har nok at se til for tiden. Tidligere på ugen offentliggjorde de, at de venter deres første barn. Og i februar friede Joachim Ingversen, men et bryllup ligger ikke lige i den nærmeste fremtid for DR-stjerneparret.
LÆS OGSÅ: Geggo: Cengiz har ødelagt mit og Linses forhold
Bryllupsplanerne er nemlig sat på standby indtil videre.
– Helt ærligt har jeg ikke været i stand til at overskue planlægningen af vores bryllup i år. Men jeg ved, at det skal blive en kæmpe fest. Og da Joachims søster er brudekjole-designer, så skal hun stå for den side af sagen, sagde Sofie Linde til modeshow hos Munthe i Radiohuset på Frederiksberg.
GALLERI: Her er alle ‘X Factor’ skandalerne
Parret har været på to ugers bilferie til Østrig, Italien og Schweiz denne sommer.
– Joachim lejede den største firehjulstrækker i München. Så den fik han selv lov at køre hele vejen. Jeg skulle ikke nyde noget af køre den store kasse, sagde 'X Factor'-værten, der senere i år er klar til at stå i spidsen for den sidste omgang af det populære talentshow.
LÆS OGSÅ: ‘Gift ved første blik’-Ulrik: Ane var dårlig i sengen!
LÆS OGSÅ: ‘Nybyggerne’-par: Efter fem år er det slut
Følg med på vores Facebookside og vores Instagram, så du hele tiden er opdateret med nyheder fra diverse reality-programmer og kendisser.