-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
Anders Lund Madsens superreflekser: Toiletfødsel
Anders Lund Madsen greb sin nyfødte datter, da hustruen pludselig fødte under et toiletbesøg.
Ikke alle fødsler er ens. Det kan Anders Lund Madsen, 57, og hans kone, Karin Prehst Lund Madsen, 39, skrive under på. Sammen har parret børnene Modig, ni, Stærk, seks, Fri, tre og nyfødte Vild, der alle er kommet til verden på hver deres måde.
I et stort interview med magasinet 'Gravid' fortæller de blandt andet om fødslen af datteren Fri, der på blot fire timer kom til verden i familiens hjem. Jordemoderen nåede ikke frem, og Anders måtte tage imod den lille pige.
- I det øjeblik, jeg rejser mig fra toilettet, der går vandet i én stor skylle og med det vand, kommer der også et barn sejlende ud. Jeg havde ikke en eneste presseve! Miraklet er, at min mand har sindssygt gode reflekser, så han får grebet Fri, der bliver født som stjernekigger, fortæller Karin, der arbejder som professionel havfrue.
LÆS OGSÅ: Mistede lysten til at svømme: Sarah Bro besluttede sin fremtid ude på havet
LÆS OGSÅ: Amalie Szigethy i smertehelvede