-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
-
Taler ud om ”Vild med dans”-brandert: Jeg prøvede at stoppe Janni
-
Janni Ree under kniven igen: Se forvandlingen her
-
Linse overraskede Janni: Viste sin kønsbehåring på storskærm
-
Kendt tv-mand: Her er Linse Kesslers hemmelige date
-
Får Janni og Linse samme løn for nyt tv-program? Nu svarer de
-
Slikker sol med Jeppe i Mexico: Jannis badejern
-
Janni Ree og Linse Kessler er tilbage i nyt program
Ellen Hillingsø om farens dobbeltliv: - Det var hemmeligt dengang
Ellen Hillingsø gik i sin snart 90-årige far, Kjeld Hillingsøs, fodspor under optagelserne til DR1's underholdningsprogram ”Dobbeltspil”.
Ellen Hillingsø gik i sin snart 90-årige far, Kjeld Hillingsøs, fodspor under optagelserne til DR1's underholdningsprogram ”Dobbeltspil”.
Det blev optaget i det nu nedlagte Stevnsfort ved Rødvig på Sydsjælland og var en af hans hemmelige arbejdspladser under Den kolde krig, hvor den tidligere general var en af de centrale aktører i Danmark.
– Det, synes han jo, var skægt. I gamle dage fortalte han mig, at han havde været et sted, meget langt nede under jorden. Det var dér. Det var hemmeligt dengang. Han kunne ikke sige, hvor det var, fortalte Ellen, 58, ved premieren på Det Kongelige Teaters opsætning af ”Bunbury – The Importance of Being Earnest”.
Artiklen fortsætter under billedet...
Desværre kan hendes gamle far ikke nyde sit otium uden bekymringer. Han følger nyhederne tæt og bryder sig bestemt ikke om det, der sker.
– Han er ikke så glad for verdenssituationen. Han er tosset over det, sluttede Ellen Hillingsø.
Artiklen er første gang bragt i denne uges HER&NU-blad. Du kan tegne et abonnement ved at klikke HER.