-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
-
Janni Ree i ny stor satsning
-
SE VIDEOEN: Janni Ree skræmt fra vid og sans
-
Janni ramt af alvorlig sygdom: Hoster blod op
-
Nu sker det endelig: Janni og Karsten sammen igen
-
Mere på vej: Linse vender tilbage til krimiuniverset
-
Tilbage på tv: Linse Kessler havde ét krav til produktionen
Heino og Cecilia jubler: Sker endelig efter seks år
Parret glæder sig helt vildt til, at det endelig kan lade sig gøre.
40-årige Heino og Cecilia Hansen har haft fart på de sidste par år både på karrierefronten og i privaten, hvor de er blevet forældre til drengene, Ferdinand og Bernhard.
Artiklen fortsætter under videoen:
Heino Hansen er også lige nu på tour med "Heino Hansens Første Afskedsshow", men til sommer kan parret se frem til, at de for første gang i flere år har kalenderen fri.
Og parret ved da også lige, hvad den dyrebare tid skal bruges på. Det deler Cecilia Hansen med HER&NU, da vi møder hende til Reality Awards Sommerfest på Bakken.
- Vi har totalt fri i sommerferien. Jeg skal på noget festival med nogle veninder, men ellers har vi bare totalt familiehygge, og Heino skal være hjemme med drengene, og det er bare totalt hygge, siger hun og tilføjer:
- Vi skal lidt rundt i sommerhus og måske en tur til Jylland. Men det skal være meget stille og roligt - og meget børnevenligt. Måske en tur i Lalandia eller sådan noget.
Knald på
Det er omkring fem-seks år siden, at parret sidste gang havde kalenderen helt åben.
LÆS OGSÅ: Mark Worstein viser kæresten frem
- Vi snakkede faktisk om for nylig, at de sidste fem-seks år har været så absurde for os - på den gode måde. Men vi har både fået børn - og også karrieremæssigt. Der er sket sindssyg mange ting, så det bliver bare dejligt at have helt fri og bare slappe af, siger Cecilia.
Parret glæder sig til at nyde en ferie i børnehøjde. Og så må de næste projekter vente på den anden side af sommeren.
- Det bliver rart ikke hele tiden at være videre med det næste, også fordi der er så mange spændende projekter, så man har lyst til bare at køre på og køre på. Og nu er vi tvunget til at holde den fri - nu må vi ikke tage noget ind, og så må den komme på den anden side, afslutter hun.
LÆS OGSÅ: Uhh! Regitze Bach vil have Lenny Pihl til Jylland