-
Christina sidder bag kassen i Min Købmand – og ”hun er et lyspunkt”, mener kunderne
-
Patrice er kassedame i Kvickly: ”Jeg får rigtig meget tilbage”
-
I SuperBrugsen kan du møde Lene: ”Der sker noget med mig, når jeg kommer på arbejde”
-
Lene arbejder i Netto: ”Jeg er tit blevet spurgt, hvordan jeg kan smile så meget”
-
Lonni arbejder i Rema: ”Hvis jeg har en dårlig dag, så forsvinder det dårlige, når jeg sidder ved kassen”
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2026?
-
Her er alle de indstillede: 147 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2025
-
Her er alle de indstillede: 226 søde kassedamer m/k
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Ulla blev helt rørt, da hun modtog opkaldet: ”Jeg har aldrig prøvet sådan noget før”
-
Da en kvinde gav Joan det helt specielle brev, trillede tårerne straks ned ad kinderne
-
Da hun mistede sin mand, blev særligt én ting vigtig: Nu hyldes 81-årige Bente for det
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2024?
-
Vær med til at indstille Danmarks sødeste kassedame m/k 2024
-
Vinderen er fundet: Her er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023
-
Nu kan du stemme: Hvem er Danmarks sødeste kassedame m/k 2023?
-
Her er alle de indstillede: 350 søde kassedamer m/k
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Marianne kan gøre selv en trist dag god
-
Finalist til Danmarks sødeste kassedame: Mia er blevet lidt af en lokal berømthed
Ny stuepige afslører tv-snyd i 'Badehotellet'
Det ligner en idyllisk badetur på en varm sommeraften, men virkeligheden var en helt anden.
I sæson 10 af 'Badehotelletø har Amanda ansat to nye stuepiger Trine og Lily, der bliver spillet af henholdsvis Kamille Wenneberg og Hannah Gass Sibbesener.
De har deres helt egen boble af humør og fjolleri, og i det seneste afsnit af 'Badehotellet' ender de to stuepiger at tage på en spontan badetur ned til vandet efter mørkets frembrud.
Hele scenen ser meget idyllisk ud, men virkeligheden var en smule anderledes. Badescenen blev nemlig optaget midt i en storm.
Det afslører Kamille Wenneberg på sin Instagram.
- Vi tog til Jylland i start august for at filme scenerne ved Vesterhavet. Som man jo ikke kan forudsige eller planlægge, landede vi midt i en tre dages storm. Vi tog ud til havet hver dag og vurderede, hvorvidt vi kunne filme, og vi måtte faktisk aflyse første dag, forklarer Kamille og afslører, at vejret ikke var det eneste, som var atypisk for badescenen, for solnedgangsscenen blev slet ikke optaget om aftenen.
LÆS OGSÅ: Lene Beier jubler: Har fundet drømmehotellet
- Det der skulle forestille en solnedgang, var i virkeligheden en solOPgang. Jeg havde selv mødetid i sminken klokken 3, og jeg blev pakket godt ind i uld og dunjakker udover min badedragt for så at køre ud til det brusende hav, skriver Kamille og tilføjer:
- Produktionen stod med vinterjakker på, og her skulle vi spille skuespil, bade, og grine i badedragter midt i en storm. Det var så vild en oplevelse.
Se hele opslaget fra Kamille Wennebergs Instagram herunder, hvor hun også har delt en video fra optagelserne.