-
Laurids og Sofie afslører deres fremtidsplaner
-
Sofie takker nej til reklamejobs efter "Bachelerette"
-
Anton fra “Bachelorette” jubler: Nu er vi kærester!
-
To timer efter hjemkomst: Laurids tvunget til at rejse ud af landet
-
Det tænkte Sofie under kysset med Oliver
-
Winnie Topp efter operation: Giver status på helbredet
-
Hvor sødt! Sådan har Laurids og Sofie foreviget minderne fra "Bachelorette"
-
Petra forklarer: Derfor bliver "Bachelor" fravalgt til fordel for "Bachelorette"
-
Carl-Emil havde særlig kvinde med på rød løber
-
Simon om kærligheden efter "Bachelorette": Jeg har lidt kørende
-
Se alle billederne: Så vild var "Bachelorette"-finalen
-
Adam afviser Reddit-rygter
-
Mie og Adam gik fra hinanden efter seks måneder: Derfor taler de ikke sammen i dag
-
Adam blev væk fra finalefesten: Nu forklarer han årsagen
-
Gravide Mille Funk stråler på rød løber: Starter mødregruppe med Jenna
-
Sofie Martinusen afslører sød historie bag nyt look
-
Lauritz fandt kærligheden i flyet på vej hjem fra "Bachelorette"
-
Adam udeblev fra "Bachelorette"-finale: Nu reagerer Mie
-
Mie og Adam blev kærester efter "Bachelorette": Sådan går det i dag
-
Adam ked af det efter brud: "Jeg blev chokeret"
Anne Mette og Tomas efter 'X Factor'-exit: Vi er udmattede
Det har været et eventyr, men 'X Factor'-forløbet har også været hårdt, fortæller ægteparret.
I aftenens udgave af 'X Factor' blev det til et farvel med ægteparret Anne Mette og Tomas, der var i omsang med en anden af Thomas Blachmans grupper, nemlig Sol og Christian. Blachmann fik selv lov at afgøre, hvem af sine deltagere, han ønskede at arbejde videre med i 'X Factor', og i sidste ende valgte han altså at sende Anne Mette og Tomas hjem.
- Jeg tror, at vi har det lidt dobbelt. Vi er ærgerlige over at ryge hjem, for det har været et fantastisk eventyr, men på den anden side, så tror jeg også, at vi er stolte. Det, vi leverede i aften, var vi virkelig stolte af, sagde Anne Mette og Tomas umiddelbart efter showet.
LÆS OGSÅ: ‘Paradise’-Jasmin bryder graviditets-tabu
Selvom parrets 'X Factor'-eventyr har været fantastisk, så er det kommet bag på dem, hvor hårdt det rent faktisk er at være 'X Factor'-deltager.
- Mange af de ting, vi har oplevet har været helt nyt. Man har godt kunne mærke, at man var psykisk udmattet. Det er kommet bag på os, hvor hårdt det er. Og især alt det omkring pressen. Vi var blevet forberedt, men ét er at få det at vide, noget andet er at opleve det.
LÆS OGSÅ: ‘X Factor’-deltager: Jeg ELSKER Fie Laursen
Glæder sig til at komme hjem
Anne Mette og Tomas har to børn, 17-årige Sebastian og 14-årige Anna Simone, og parret kan godt mærke, at de glæder sig til at vende hjem til Testrup lidt uden for Aarhus. Under 'X Factor' bor parret nemlig i København.
- Det bliver dejligt at komme hjem. Vi har haft Anna Simone ovre, og vi kan godt mærke, at hun savner sin mor og far, fortæller parret.
LÆS OGSÅ: ‘X Factor’-Anne Mette og Tomas: Vi har kæmpet med Blachman
Heldigvis har 'X Factor'-exitet ikke knust musik-drømmen for Anne Mette og Tomas.
- Vi har fået mere blod på tanden. Vi har også fået mod på at bevæge os lidt væk fra dét, Blachman kalder 'røvballe' og over i noget lidt andet. Vi har fået flere ambitioner af at være med, fortæller parret.
Fjerde 'X Factor'-liveshow sendes på næste fredag klokken 20.00 på DR1.
LÆS OGSÅ: 10 års ‘Paradise’-jubilæum: Se Rikkes vilde forvandling