-
Der er fart på denne uge, viser både astrologi og tarot - men tre råd kan hjælpe os
-
Denne uge skifter energien markant - og det kan betyde skift i kærlighed og relationer
-
Er du frisk på en challenge? Nillou opfordrer os til at gøre dette i en uge
-
Krystaller: Sådan kan du bruge de helende energier i din hverdag
-
Mia kan tale med dyr og beroliger kæledyrsejere: ”Dyr frygter ikke døden”
-
Sådan fungerer 'face reading': Det siger dit ansigt om din personlighed
-
Jeg er bange for at vælge forkert i min karriere
-
Styrk forbindelsen til din skytsengel – sådan beder du om tegn
For første gang: Cecilie Hother lægger stemme til tegnefilm
Den tidligere vejr-vært bruger nu stemmen på en ny måde.
Det har altid været en drøm for Cecilie Hother at få lov at lægge stemme til en tegnefilm, men hun troede ikke, den drøm kunne blive til virkelighed.
LÆS OGSÅ: Frække Rosa: Nev rapper i brystvorten
Nu er det dog blevet en realitet, og det er ikke kun hende, men hele familien, der kan høres på det store lærred.
- Kan du genkende stemmen? Måske - for jeg har for første gang fået lov til at lægge stemme til en tegnefilms figur. Det var sjovt, skriver Cecilie i et opslag på Instagram.
- Vi har så fået lov til at se filmen, inden den kommer i biograferne, og det gav altså et sug i maven at høre min egen stemme på det store lærred. Og det samme kunne jeg se gjaldt specielt Ellinor - Aksel forstår ikke helt, hvad han har lavet endnu. Han er bare vild med filmen og har hængt plakaten op på værelset.
Cecilie håber, hun får lov at lægge stemme til endnu flere film i fremtiden. Denne gang var det nemlig blot en mindre rolle.
Filmen, familien har lagt stemmer til, hedder 'Sigurd Sommerfugl'.
LÆS OGSÅ: Dronning Margrethe vinder 'Robert Prisen': Derfor udeblev hun fra prisfesten