-
Kryptiske Janni Ree og Jeppe Stokholm: Vender tilbage på skærmen
-
Janni Ree kan ikke gå i fred på Smukfest: Det bliver vildere og vildere
-
Janni Ree afsted for første gang: Jeg er nervøs!
-
Janni Ree er fascineret af 2. verdenskrig: Har besøgt Hitlers sommerhus
-
Janni Ree bryder tavsheden: "Det er fuldstændig absurd"
-
Janni Ree og Jeppe Stokholm fejrer og nyder kærligheden – men én ting mangler
-
Midt i bogsuccesen: Janni Ree udsat for tyveri
-
Sådan holder Janni og Jeppe sig i form: "Dem, der boller sammen, holder sammen"
-
Peter Asschenfeldt fylder 70 år: Pension og flytning i sigte
-
Janni Ree afslører stor nyhed
-
Janni Ree taler ud: Han var alkoholiker
-
Janni Ree skriver ny bog om mænd: Adskiller sig fra tidligere bøger
Julie Lyck afslører datterens navn
Reality-parret afslører navnet på deres lille blomsterbarn.
Julie Lyck og Steffan Bak bød på årets første forårsdag deres datter velkommen til verden. Nu afslører parret navnet på den lille ny.
LÆS OGSÅ: Fie Laursen afslører vild forandring
Artiklen fortsætter under videoen...
- Vores fine, elskede, langhårede blomst. Inden, du blev født, vidste vi, at du skulle hedde Lily, og det er der mange grunde til. Én af dem er, at du er symbolet på blomsten, der blev ved med at gro. Du er alt, hvad vi har drømt om, og mere til, skriver Julie til en række billeder af Lily i et opslag på Instagram, som kan ses nederst i artiklen.
LÆS OGSÅ: Uhh! 'Vild med dans'-stjerner søger dansere
Det tyder på, at navnet også er symbolet på, hvordan Lily er kommet til verden på trods af, at parret har haft svært ved at blive gravide og har kæmpet en lang kamp for at blive forældre.
Tilbage i august, da parrets afslørede, at de ventede et barn, fortalte Julie om den hårde vej dertil.
– Det har været en rejse, vi har været på, siden vi blev gift. Det har krævet mange behandlinger og tab. Det har været meget vigtigt for mig at nævne, at vi har kæmpet i forbindelse med den gode nyhed, så folk ved, at de ikke er alene om at kæmpe, og alting ikke altid er så nemt og perfekt. Da jeg endelig følte mig helt klar, så tænkte jeg, at det var perfekt timing, men man kan ikke altid time sådan noget, fortalte Julie dengang til HER&NU og Realityportalen.
Julie og Steffan har begge medvirket i 'Paradise Hotel' i henholdsvis 2010 og 2012. Julie medvirkede efterfølgende i 'Divaer i junglen' og 'For lækker til love', men har ikke været at finde på skærmen siden 2013, hvor parret fandt kærligheden i hinanden. De blev senere forlovet i september 2019 og blev gift i august 2020.
LÆS OGSÅ: Mika og Jasmin afviser rygter