-
Se billedet: Janni Ree viser sit barnebarn frem
-
Lykkelige Janni og Jeppe: Nu er det officielt!
-
Janni om hård periode: Vi fandt sammen i sorgen
-
Janni Ree støtter Sisse Sejr-Nørgaard: Derfor blev hun dømt!
-
Se billederne: Stangstiv Janni indtager "Vild med dans"-studiet
-
Nu reagerer Jeppe endelig på Janni og Karstens genforening
-
Fest på Bryggen: Janni Ree fik frækt tilbud af Lebbe-Lone
-
Vildt syn i Rungsted Havn: Janni og Karsten sammen igen
-
Private billeder: Se Janni og Jeppes romantiske solferie
-
Janni efter retssagen: Overrasket over Karsten
-
Janni og Karsten i retten: Her falder afgørelsen
-
LIVE fra retten: Nu afgøres sagen mellem Janni og Karsten
Anders Lund Madsen efter brorens død: Styr på testamentet
Anders Lund Madsen medvirker i DR-programmet "Mit testamente" med Puk Elgaard som vært.
Anders Lund Madsen fik døden tæt ind på livet, da hans storbror Peter pludseligt døde sidste år. For at sikre sig at der er styr på tingene den dag, han selv går bort, har han derfor sagt ja til at medvirke i DR-programmet ”Mit testamente” med Puk Elgaard som vært.
Artiklen fortsætter under billedet:
Det har dog ikke været en let opgave, når man som 62-årige Madsen har otte børn. De fem yngste, Modig på 13 år, Stærk på 11, Fri på syv, Vild på fire og Viis på knap to år, har han med hustruen Karin, 44, og derudover er der tre voksne børn fra et tidligere ægteskab.
Artiklen fortsætter under videoen:
Ved et familiemøde slår de tre ældste, Sofie My, 35, Björk, 28, og Storm, 24, dog fast, at det først og fremmest er deres små fem halvsøskende, som skal sikres.
Artiklen fortsætter under billedet:
Alle børn sikres reelt ligeligt, men det sker først, når både Anders Lund Madsen og hans hustru er døde. Hvis tv-værten skulle gå bort før hende, kan de voksne børn altså ikke få deres arv med det samme.
– Jeg blev helt vildt glad for vores familiemøde, for I er bare så søde. Jeg synes, det er så stort af jer, at I alle sammen sagde, at selvfølgelig skal børnene bare passes på. Det rører mig virkelig meget, siger Karin med tårer i øjnene.
Artiklen er første gang bragt i denne uges HER&NU-blad. Du kan tegne et abonnement ved at klikke HER.